Búcsúzunk Telek Pál díszpolgárunktól, egykori polgármesterünktől

2024. január 09 - Kategória: Hírek

Telek PálTelek Pál, Pilisszentkereszt díszpolgára, számtalan helyi gyermek megbecsült tanára és egykori polgármestere településünknek 2024. január 8-án, földi életének 80. esztendejében rövid, súlyos beteség után, szentségekkel megerősítve visszaadta lelkét Teremtőjének.
Olyan személytől kell most elköszönnünk, aki nemcsak a családjáért, hanem a közösségért is tevékenykedő ember volt, aki mindig és minden helyzetben tudta a kötelességét. Kitűzött céljait soha nem veszítette szem elől és fáradhatatlanul, kitartóan harcolt értük.
Telek Pál emléke előtt tisztelegve kiemelném azt az örökséget, amit ő hagyott ránk. Élete, életútja ösztönzést adhat mindannyiunknak, hogy aktívan vegyünk részt közösségünk életében. Hite és elkötelezettsége példaként áll előttünk, hiszen elkötelezetten szolgálta falunkat, mind tanárként, mind politikusként, mind családfőként.

Kedves Pál, köszönjük munkáját, fáradtságát, küzdelmeit és tanítását. Nem feledjük, hogy köztünk élt! Isten vele, nyugodjon békében.

Kedves Pál, köszönjük munkáját, fáradtságát, küzdelmeit és tanítását. Nem feledjük, hogy köztünk élt! Isten vele, nyugodjon békében.